Skip links

Rozoom

Trzy miejsca zmartwychwstania

Trzy miejsca zmartwychwstania

Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie, według tradycji, zbudowano w miejscu groty, do której złożono ciało Jezusa Chrystusa. To dla Chrześcijan miejsce, które wprost wiąże się z powstaniem ze świata zmarłych. Gdyby jednak rozszerzyć pojęcie „zmartwychwstania” do wskrzeszania w pamięci i świadomości współczesnych, to takich miejsc jest wiele. Zapraszam na podróż do kilku z nich.

448 lat podmorskiej żeglugi

448 lat podmorskiej żeglugi

To niezwykłe, uświadomić sobie, że gdzieś tam w oceanie wciąż pływa stworzenie, które mogło być świadkiem i założenia Nowego Jorku (1624 r.) i późniejszej o ponad trzysta lat – II Wojny Światowej.

Nie do oddychania

Nie do oddychania

Dlaczego nas Ziemian tak ciągnie na Marsa? Może Jowisz lub Saturn to lepsze cele naszej kosmicznej wędrówki? Aby odpowiedzieć na te pytania przyda się odrobina wiedzy o atmosferze na planetach zewnętrznych Układu Słonecznego.

Gdy ryba spadnie Ci na głowę

Gdy ryba spadnie Ci na głowę

Upalny koniec lutego 2010 roku. Mieszkańcy Lajamanu w pustynnej części Australii za chwilę przeżyją niezwykłe zjawisko. Na tę spaloną Słońcem osadę wprost z nieba spadną setki niewielkich ryb. Co równie ciekawe, znaczna część z nich będzie żywa. - Te ryby spadały setkami w różnych miejscach. Miejscowi biegali dookoła, zbierając je do czego się dało - [...]
Powietrze z kosmicznej perspektywy

Powietrze z kosmicznej perspektywy

Atmosfera to nie tylko nastrój podczas wycieczki, imprezy lub u cioci na imieninach. To przede wszystkim warstwa gazu otaczająca naszą planetę. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko Ziemia ma swoją atmosferę.  

Return to top of page
Skip to content