Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

21 i 22 czerwca oficjalne otwarcie Cogiteonu

Elewacja frontowa Cogiteonu

Na tę datę czekało wielu. Oficjalne rozpoczęcie działalności 21 i 22 czerwca.

Cogiteon na lato

Planujemy rozłożone na dwa dni otwarcie. Będą wybitni naukowcy, wyjątkowe koncerty, a w niemal najkrótszą noc roku - mapping na elewacji.

5 kwietnia generalny wykonawca, firma HOCHTIEF Polska S.A., oficjalnie przekazał budynek centrum nauki. Dzięki temu ekipa Cogiteonu może prowadzić testy wszystkich systemów budynku, przygotować ostateczne scenariusze zajęć i je prototypować. Poszczególne przestrzenie będą zyskiwały docelowy wygląd. A już teraz możemy ogłosić oficjalną datę otwarcia.

Cogiteon to już nie kilka pomieszczeń w kamienicy w centrum Krakowa i niewielki zespół edukatorów, którzy w kilka lat przeprowadzili pokazy dla ponad 118 tys. osób, w tym w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych. Teraz Cogiteon to obiekt o powierzchni 14 tys. m2 powierzchni użytkowej, 2-hektarowy park oraz hektarowy ogród na dachu. W ramach inwestycji powstała interaktywna wystawa stała „Człowiek i jego marzenia”, osobna ekspozycja dla dzieci, a laboratoria zyskały profesjonalne wyposażenie. Cogiteon to także przestrzenie konferencyjne i eventowe, które mogą być wykorzystywane biznesowo.

Jeszcze w tym roku planujemy cykl kosmicznych spotkań i warsztatów, organizację eventów z kuchnią molekularną, kilka wystaw w ramach ścieżki „Zrównoważona przyszłość”, a w dalszej perspektywie organizację Festiwalu Snów, co nawiązuje do jednego z eksponatów wystawy stałej. Już teraz dostępne bez ograniczeń są zielone przestrzenie rekreacyjne, które zajmują 2/3 terenu centrum nauki.


 


 
 

 

zdjęcie pszczoły

Widok na zielony dach Cogiteonu w stronę al. Bora-Komorowskiego


Podobne artykuły