Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

Wystawa
stała

To będzie serce Cogiteonu. Wyjątkowa przestrzeń do odkrywania, eksperymentowania i doświadczania dla wszystkich. Ponad sto stanowisk interaktywnych rozlokowanych na ponad 2,2 tys. m2. Ekspozycja będzie podzielona na 5 części:

  • Jak się czujesz?
  • Co nas łączy?
  • Jak działa świat?
  • Jak zmieniamy Ziemię?
  • Jak to sobie wyobrażasz?
Człowiek i jego marzenia


    W każdej znajdą się eksponaty zaprojektowane specjalnie dla Cogiteonu przez naukowców, ekspertów oraz… artystów! Podejmiemy tematy związane z budową ludzkiego organizmu, funkcjonowaniem w społeczeństwie, odkrywaniem świata, przyrodą i technologią oraz kreatywnością.

Dodatkowych emocji dostarczą tajemnicze skrytki, które będzie można tropić i otwierać. Będą też strefy ciszy z mniej angażującymi interakcjami, które pozwolą na chwile wytchnienia. Nie będzie sztywnej ścieżki zwiedzania, a trasy będzie można dopasować do własnych upodobań, nastroju lub poziomu wiedzy.

Całość uzupełni nieszablonowa komunikacja naukowa, która nawiązywać będzie do codziennych doświadczeń, a także tekstów popularnych. Scenografia każdej z pięciu sal będzie trochę inna, w całości ma przypominać naukowy teatr.

Czeka Was wyjątkowa przygoda! 

Sale wystawy stałej „Człowiek i jego marzenia” znajdą się w części podziemnej Cogiteonu (poziom -1). Eksponaty będą dopasowane dla różnych grup wiekowych, a także osób o specjalnych potrzebach. 

Scenografia: Koza Nostra Studio (Kraków)

Wykonawcy eksponatów: New Amsterdam (Kraków), Arbuzz (Gdańsk), CNG System (Kraków), Induforce (Kraków), Group AV (Warszawa) 

Projekt jest realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich.