Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

Wystawa
stała

To serce Cogiteonu. Wyjątkowa przestrzeń do odkrywania, eksperymentowania i doświadczania dla wszystkich. Ponad sto stanowisk interaktywnych rozlokowanych na ponad 2,2 tys. m2. Ekspozycja jest podzielona na 5 części:

  • Jak się czujesz?

  • Co nas łączy?

  • Jak działa świat?

  • Jak zmieniamy Ziemię?

  • Jak to sobie wyobrażasz?

Człowiek i jego marzenia


  • W każdej są eksponaty zaprojektowane specjalnie dla Cogiteonu przez naukowców, ekspertów oraz… artystów! Podejmujemy tematy związane z budową ludzkiego organizmu, funkcjonowaniem w społeczeństwie, odkrywaniem świata, przyrodą i technologią oraz kreatywnością.

Na wystawie są strefy z mniej angażującymi interakcjami, które pozwolą na chwile wytchnienia. Nie ma sztywnej ścieżki zwiedzania, a trasy można dopasować do własnych upodobań, nastroju lub poziomu wiedzy.

Całość uzupełnia nieszablonowa komunikacja naukowa, która nawiązuje do codziennych doświadczeń, a także tekstów popularnych. Scenografia każdej z pięciu sal jest trochę inna, w całości przypomina naukowy teatr.

Czeka Was wyjątkowa przygoda! 

Sale wystawy stałej „Człowiek i jego marzenia” znajdują się w części podziemnej Cogiteonu (poziom -1). Eksponaty są dopasowane dla różnych grup wiekowych, a także osób o specjalnych potrzebach. 

Scenografia: Koza Nostra Studio (Kraków)

Wykonawcy eksponatów: New Amsterdam (Kraków), Arbuzz (Gdańsk), CNG System (Kraków), Induforce (Kraków), Group AV (Warszawa) 

Projekt zrealizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich.