Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

Lubisz spoglądać w rozgwieżdżone niebo? Chcesz rozgryźć dlaczego babeczki się czasem udają, a czasem nie? Marzysz o tym, aby zbudować własny układ scalony, albo… rakietę? Masz swoją ulubioną rybkę i chcesz wiedzieć gdzie jest Nemo? Nasze laboratoria i pracownie edukacyjne stoją przed Tobą otworem, aby zaspokoić każdego rodzaju ciekawość.

Laboratoria i pracownie


To przestrzenie w których można realizować eksperymenty naukowe i techniczne pod okiem doświadczonych edukatorów. Oferujemy różnego rodzaju zajęcia tematyczne, podczas których można nabywać nowe umiejętności lub rozwijać dotychczasowe pasje. Może być ekstremalnie, ale zawsze ciekawie i bezpiecznie.

W Cogiteonie mamy aż 6 wyspecjalizowanych sal:

Logo Laboratorium Smaków

Laboratorium Smaków

zapewnia wyjątkową podróż w różne zakątki świata w poszukiwaniu aromatycznych przypraw i unikalnych przepisów. Można testować własne receptury, rozsypać mąkę, poplamić fartuchy sosem pomidorowym, a przede wszystkim przekonać się, że w kuchni zawsze rządzi… nauka. A czasem masterchef.

Image

Sponsor Laboratorium Smaków

Logo Laboratorium Cząstek

Laboratorium Cząstek

Ludzie od zamierzchłych czasów obserwowali przyrodę i starali się zrozumieć rządzące nią prawa. Od Euklidesa po Einsteina. Od kwarków po galaktyki. Podążamy tropem największych fizycznych odkryć, a także spoglądamy w gwiazdy w poszukiwaniu Pirxa, Solarisa i pyłowych księżyców Ziemi…

Logo Laboratorium Reakcji

Laboratorium Reakcji

Równania chemiczne jeszcze nigdy nie wyglądały tak atrakcyjnie! Pospolite substraty w połączeniu z fantazją prowadzących dają tu spektakularne efekty i produkty. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu każdą reakcję można przeprowadzić w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.

Logo Laboratorium Przyrody

Laboratorium Przyrody

To królestwo roślin i zwierząt. Mini-światy ujęte w wiwaria i akwaria oraz tropikalne okazy, które znajdą się w osobnej szklarni. Siłę przyrody można odczuć dzięki eksperymentom z wykorzystaniem toru wodnego. Tutaj jest bardzo… naturalnie.

Logo Laboratorium Techniki

Pracownia Techniki

Jak wielka jest satysfakcja ze zbudowania czegoś własnego? Damy Ci ją odczuć! W Cogiteonie powstanie warsztat, gdzie będzie można pobałaganić i pohałasować, aby powstało coś jedynego w swoim rodzaju. To miejsce w którym promujemy również ideę powtórnego wykorzystania pozornie zużytych przedmiotów.

Logo Laboratorium Innowacji

Pracownia Innowacji

Giganci technologiczni zaczynali swoje biznesy w garażach. To jest nasz garaż. Miejsce, gdzie można zaprogramować robota, przekonać się jak działają algorytmy, a może stworzyć coś zupełnie nowego?

Laboratoria i pracownie edukacyjne są w części podziemnej Cogiteonu (poziom -1).
Każda sala mieści szkolną klasę. Jest też możliwość dzielenia ich na połowy.