Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

Akademia Dzieci

A co to? Dlaczego? Po co? I tak bez końca… Kiedy Twoje dziecko poznaje otaczający świat zadaje mnóstwo pytań. Zwraca uwagę na zjawiska i detale, na innych ludzi i otaczającą przyrodę. Chce doświadczać. W takich momentach do akcji wkroczy Akademia Dzieci – miejsce w którym będzie można zajrzeć do norki, dziupli i kłody drzewa, posłuchać ptaków i zobaczyć świat oczami pszczoły.


Akademia znajdzie się na parterze budynku, obok strefy wejściowej oraz restauracji.
Akademia dzieci
Wizualizacja przedstawiająca wnętrze Akademii Dzieci.
Zdjęcie przedstawiające dzieci podczas wykonywania doświadczeń naukowych. Na pierwszym planie widoczne kolby z kolorowymi płynami. Dalej twarze 6 dzieci.

Akademia będzie w pełni przystosowana do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat. Przestrzeń, obejmująca ponad 150 m2, będzie podzielona na dwie strefy:

  • wystawę o polskiej przyrodzie, gdzie dzieci będą mogły samodzielnie poznawać świat roślin i zwierząt,
  • salę edukacyjną, przystosowaną do realizacji zajęć warsztatowych.
Zdjęcie przedstawiające grupę dzieci w parku, która przygląda się roślinom.
Logo akademii

Wyjątkowych instalacji

0

Na wystawę składać się będzie 10 wyjątkowych instalacji, angażujących różne zmysły. Dzieci poznają wybranych przedstawicieli fauny i flory, których można spotkać w ekosystemach na terenie naszego kraju. Tutaj gospodarzami będą ptaki, gryzonie i owady. Fragmenty ekspozycji będą się zmieniać. Mali eksploratorzy trafią do tajemniczego lasu lub na wielobarwną łąkę. W trzypoziomowym domku będzie można odnaleźć norkę borsuka, dziuplę i ptasie gniazdo lub norkę chomika europejskiego, gniazdo badylarki, kwiaty i motyle.

Eksponaty będą zawierać treści dźwiękowe, część będzie wspierała dużą i małą motorykę oraz koordynację ruchową. Na wystawie dzieci będą mogły w pełni oddać się nieskrępowanej pasji odkrywania poprzez zabawę.

W sali edukacyjnej prowadzić będziemy zajęcia dostosowane do zainteresowań i percepcji dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty odbywać się będą pod okiem doświadczonych edukatorów, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Akademia Dzieci będzie idealnym miejscem na zorganizowanie rodzinnej uroczystości. Urodziny w naukowej atmosferze będą niezapomnianym przeżyciem dla dziecka i jego gości. 

Zdjęcie przedstawiające 6 dzieci przy zastawionym w plenerze stole. Widoczne owoce oraz tort urodzinowy.