Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

Akademia Dzieci

A co to? Dlaczego? Po co? I tak bez końca… Kiedy Twoje dziecko poznaje otaczający świat zadaje mnóstwo pytań. Zwraca uwagę na zjawiska i detale, na innych ludzi i otaczającą przyrodę. Chce doświadczać. W takich momentach do akcji wkracza Akademia Dzieci – miejsce w którym można zajrzeć do norki, dziupli i kłody drzewa, posłuchać ptaków i zobaczyć świat oczami pszczoły.


Akademia znajduje się na parterze budynku, obok strefy wejściowej oraz restauracji.

Akademia dzieci
Wizualizacja przedstawiająca wnętrze Akademii Dzieci.
Zdjęcie przedstawiające dzieci podczas wykonywania doświadczeń naukowych. Na pierwszym planie widoczne kolby z kolorowymi płynami. Dalej twarze 6 dzieci.

Akademia jest w pełni przystosowana do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat. Przestrzeń, obejmująca ponad 150 m2, jest podzielona na dwie strefy:

  • wystawę o polskiej przyrodzie, gdzie dzieci mogą samodzielnie poznawać świat roślin i zwierząt,

  • salę edukacyjną, przystosowaną do realizacji zajęć warsztatowych.

Zdjęcie przedstawiające grupę dzieci w parku, która przygląda się roślinom.
Logo akademii

Wyjątkowych instalacji

0

Na wystawę składa się 10 wyjątkowych instalacji, angażujących różne zmysły. Dzieci poznają wybranych przedstawicieli fauny i flory, których można spotkać w ekosystemach na terenie naszego kraju. Tutaj gospodarzami są ptaki, gryzonie i owady. Fragmenty ekspozycji będą się zmieniać. Mali eksploratorzy trafią do tajemniczego lasu lub na wielobarwną łąkę. W trzypoziomowym domku można odnaleźć norkę borsuka, dziuplę i ptasie gniazdo lub norkę chomika europejskiego, gniazdo badylarki, kwiaty i motyle.

Eksponaty zawierają treści dźwiękowe, część wspiera dużą i małą motorykę oraz koordynację ruchową. Na wystawie dzieci mogą w pełni oddać się nieskrępowanej pasji odkrywania poprzez zabawę.

W sali edukacyjnej prowadzimy zajęcia dostosowane do zainteresowań i percepcji dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty odbywają się pod okiem doświadczonych edukatorów, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa.