Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Nagroda “Buduj bezpiecznie” za realizację Cogiteonu

Nagroda “Buduj bezpiecznie” za realizację Cogiteonu

HOCHTIEF Polska zwyciężył w regionalnym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy.

Generalny wykonawca Cogiteonu – firma HOCHTIEF Polska, otrzymała główną nagrodę w regionalnej edycji konkursu “Buduj Bezpiecznie” za realizację siedziby naszego centrum nauki. To najlepiej prowadzona inwestycja pod względem organizacji pracy i jej bezpieczeństwa! Konkurs organizuje Państwowa Inspekcja Pracy we współpracy z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w celu promowania pracodawców i wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają najwyższe standardy BHP.

Budowa naszego centrum rozpoczęła się z końcem marca 2021 roku. Planowane zakończenie prac to sierpień 2023. Wewnątrz obiektu będzie m.in. wystawa stała “Człowiek i jego marzenia” z setką urządzeń interaktywnych, 6 laboratoriów i pracowni edukacyjnych, Akademia Dzieci oraz sale konferencyjne. Dotychczas najbardziej skomplikowany był montaż 20-tonowych dźwigarów nad halą wystaw. Jak przebiegał można zobaczyć w poniższej relacji:

Image
Image
Wyzwaniem będzie organizacja ogrodu spacerowego na dachu. W ramach inwestycji powstanie 2-hektarowy park oraz zielony dach, po którym będzie można spacerować. Na terenie przyległym do alei Bora-Komorowskiego już teraz przygotowywany jest teren pod nasadzenia, a na dachu znajdują się warstwy ziemi.

 W budynku znajdą się również innowacyjne rozwiązania techniczne: pod budynkiem znajduje się już zbiornik lodu z którego, za sprawą działania pompy ciepła, będzie pozyskiwana energia do regulowania temperatury wewnętrznej. Obiekt będzie zaopatrzony w nowoczesny system sterowania BMS, a do podlewania roślin wykorzystywana będzie deszczówka.

Firma HOCHTIEF Polska zajęła w tym roku również I miejsce w regionalnym konkursie “Buduj Bezpiecznie” na Pomorzu za realizację kampusu badawczo-rozwojowego Intel w Gdańsku.  
Image
Image

Podobne artykuły