Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Mamy wyróżnienie w konkursie “Słoneczniki”

Mamy wyróżnienie w konkursie “Słoneczniki”

“Sól w nas i wokół nas” – to inicjatywa, którą doceniło jury konkursu organizowanego przez portal Czas Dzieci.

Konkurs, który zorganizowaliśmy wraz z Kopalnią Soli w Bochni polegał na wysyłaniu krótkich filmów z doświadczeniami naukowymi. To nie było proste zadanie. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu chemii i fizyki, ale także umiejętnościami produkcji filmowej. Jakby tego było mało jednym ze składników zaprezentowanych eksperymentów miała być sól…

W kategorii klas starszych wygrali uczniowie ze szkół w Raciborowicach i Starych Żukowicach, a w kategorii klas młodszych uczniowie ze szkoły w Kluczach. Tę ostatnią doskonale zapamiętaliśmy, bo los sprawił, że w dniu ogłoszenia wyników ekipa naszych animatorów z Mobilnego Projektu Edukacyjnego “Naukowiej” była na miejscu z pokazem popularnonaukowym. Dzięki temu nagrodę mogliśmy wręczyć osobiście. Nagraliśmy ten moment:

Nagrodami były bilety wstępu do najstarszej kopalni soli w Polsce – Kopalni w Bochni na zwiedzanie z przewodnikiem dla całej klasy. Konkurs był kontynuacją naszej współpracy, która rozpoczęła się od produkcji filmu “Wyprawa do wnętrza Ziemi”. To fabularyzowana opowieść o przygodach Macieja – poszukiwacza przygód i Andrzeja – naukowca, który zna odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytania. Akcja rozgrywa się w komorach i korytarzach bocheńskiej kopalni. Film można obejrzeć na naszym kanale filmowym:

 
 
Konkurs “Sól w nas i wokół nas” zdobył wyróżnienie jury jako najbardziej rozwojowa krakowska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii przyroda. W każdej kategorii przyznawana jest nagroda Złotego Słonecznika, wyróżnienie jury i nagroda rodziców.

Podobne artykuły