Ułatwienia dostępu

Rozoom

Nauka&hobby: obserwacje jesiennej przyrody [video]

Nauka&hobby: obserwacje jesiennej przyrody [video]

Czy jest sens wybierać się w przyrodę “poza sezonem”? Czy da się wtedy znaleźć coś interesującego? Czy las może nam ujawnić tajemnice niewidoczne wiosną lub latem? To pytania, które stawiają sobie twórcy kolejnego filmu z serii Nauka&hobby. Czy i jak udało im się na nie odpowiedzieć? Zobaczcie!

Na wycieczce do podkrakowskiego lasu spotkali się Magda Jarzębowska – biolożka, popularyzatorka wiedzy przyrodniczej z firmy edukacyjnej JAKU oraz Piotr Żabicki, popularyzator nauki z Cogiteonu.

W trakcie spaceru po jesiennym lesie obserwowali oni m.in.:

  • 🍂mchy otulające drzewa (czy po mchach można rozpoznać północ?)

  • 🍂pokrzywy królujące nad stawem (jak to się dzieje, ze pokrzywy parzą?),

  • 🍂liście w płomiennych kolorach (czy liście wytwarzają specjalne barwniki na jesień?) ,

  • 🍂martwe drzewa i ich żywych mieszkańców (do czego i komu przydaje się zwalone drzewo?),

  • 🍂fenomenalne skrzypy – wspomnienie czasów odległych o 300 mln lat!

  • Sami też byli obserwowani przez pewnego przedwiecznego drapieżcę… 😮

Zobaczcie, co z tego wszystkiego wynikło i czy udało się przekonująco odpowiedzieć na pytanie: co ciekawego jest w posezonowych obserwacjach przyrody?!

“Staramy się by w naszych filmach Nauka&hobby – pokazywać, że wiedza naukowa jest przydatna, a nawet niezbędna do uprawiania hobby. Kto wie dlaczego i jak coś się dzieje, potrafi zrozumieć co się stało i co może się stać, będzie przeżywał mniej rozczarowań i odniesie więcej sukcesów w realizacji swoich pasji.” – podsumowują twórcy tego filmowego cyklu.


Nauka&hobby. Obserwacje jesiennej przyrody. ZAPRASZAMY! 

NAUKA&HOBBY to seria filmów pokazujących praktyczne porady na temat różnych pasji i zainteresowań, uzupełnione o wyjaśnienia naukowe, które te hobby pozwolą skuteczniej realizować. Praktyczne wskazówki + wiedza naukowa. Oglądajcie i komentujcie na YouTube Cogiteon i FB – www.facebook.com/cogiteon

Podobne artykuły