Ułatwienia dostępu

Rozoom

Nauka&hobby: Pies – od emocji i pamięci po machanie ogonem [video]

  • Tekst: Piotr Żabicki
Nauka&hobby: Pies – od emocji i pamięci po machanie ogonem [video]

Mój pies śpi 15 godzin na dobę, czy on jest chory? Nie, psy sypiają o wiele dłużej niż ludzie. 15 godzin to normalny czas snu – tłumaczy w kolejnym odcinku Nauka&hobby Joanna Pulit. Czy nasz pies jest złośliwy i okropny, bo zrobił siusiu do kapci? Jak i kiedy nagradzać swojego pupila? Jak to jest z karmieniem psa czekoladą? Dlaczego psiaki lubią przebywać w ciasnych miejscach? Oglądajcie Nauka&hobby!

Joanna Pulit jest specjalistką od psów, instruktorką (także psów ratowniczych) i hodowczynią z centrum Zoosfera. Sen to jedna z wielu kwestii, o które naszego gościa pytała Magda Jarzębowska z Cogiteonu – biolog i właścicielka psa Stomila.

W filmie przyglądamy się funkcjonowaniu psiego umysłu – emocjom (czy są takie same jak ludzkie?) oraz pamięci. Zastanawiamy się także na karmieniem naszych towarzyszy oraz nad ich aktywnością i potrzebą odpoczynku. Odpowiadamy również na istotne pytania np.: jaka wiedza płynie z faktu, że pies działa „tu i teraz” oraz co dla opiekunów oznacza, że psia pamięć opiera się głównie na zapachach?


Nauka&hobby. Pies. Od emocji i pamięci po machanie ogonem. ZAPRASZAMY! 

 


Wiele innych psich tematów poruszyliśmy także w filmie: Nauka&hobby – PSIE ZMYSŁY, PSI PYSK


NAUKA&HOBBY to seria filmów pokazujących praktyczne porady na temat różnych pasji i zainteresowań, uzupełnione o wyjaśnienia naukowe, które te hobby pozwolą skuteczniej realizować. Praktyczne wskazówki + wiedza naukowa. Oglądajcie i komentujcie na YT i FB – www.facebook.com/cogiteon


Podobne artykuły