Ułatwienia dostępu

Małopolska

Aktualności

Zobacz co u nas słychać:

Zapraszamy również na nasze profile społecznościowe

Są bilety do Cogiteonu! Wielkie otwarcie centrum nauki.

widok biletów

Chcesz zanurzyć się w fascynującym świecie nauki? Kup bilet i odkryj tajemnice, które czekają na Ciebie w Cogiteonie. Od 23 czerwca będzie można zwiedzać interaktywną wystawę stałą. Dwa dni później startują zajęcia w laboratoriach.

Odkryj centrum przygody

Zarezerwuj bilet on-line już dziś. Jest to możliwe pod adresem: bilety.cogiteon.pl. Pierwsi zwiedzający będą mogli skorzystać z atrakcji od niedzieli 23 czerwca. Tego dnia po raz pierwszy otwarta będzie najważniejsza ekspozycja: „Człowiek i jego marzenia”. Składa się ona z ponad stu eksponatów, podejmujących tematy związane m.in. z biologią, funkcjonowaniem w społeczeństwie, odkrywaniem świata, przyrodą czy technologią.

W Cogiteonie jest aż 6 laboratoriów i pracowni edukacyjnych. One także ruszą pod koniec czerwca. Mikroskopowanie w Laboratorium Przyrody, tworzenie obrazów w Pracowni Techniki, doświadczenia z powietrzem w Laboratorium Reakcji to pierwsze propozycje. Będą dostępne od 25 czerwca. Podobnie jak osobna wystawa o polskiej przyrodzie, która powstała z myślą o przedszkolakach w Akademii Dzieci.

Otwarty jest już teren wokół instytucji. Jest tam park obejmujący prawie 300 drzew, naukowy plac zabaw, ogród na zielonym dachu oraz zabezpieczony lotniczy schron paliwowy – pamiątka z okresu II wojny światowej, odkryta podczas budowy.

 

Cogiteon na lato

W pierwszy wakacyjny weekend 21 i 22 czerwca wystartujemy oficjalnie. To będą dwa kosmiczne dni. Zaplanowane są wyjątkowe koncerty, spotkania ze światowej sławy naukowcami oraz wyjątkowy mapping na wschodniej elewacji obiektu.

Oprócz interaktywnych wystaw, warsztatów i laboratoriów w Cogiteonie jest też kilka przestrzeni konferencyjnych, immersyjna Strefa Emocji, w której odbywać się będą kameralne widowiska z użyciem sprzętu audiowizualnego, naukowy sklep Cekwadrat oraz Restauracja Na Polu. Szefem kuchni został znany z telewizyjnych poranków Andrzej Polan.

Małopolskie Centrum Nauki powstało dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich, które wsparły inwestycję kwotą ponad 190 mln zł.

 

Image

Podobne artykuły