Ułatwienia dostępu

Rozoom

Nauka&hobby: psie zmysły, psi pysk [video]

Nauka&hobby: psie zmysły, psi pysk [video]

Kiedy pies czyta poranną gazetę? Gdzie pies ma truflę? Czy czerwony to ulubiony psi kolor? Po co psu wilgotny nos? Czy psy wolą piskliwy głos właściciela – czy bardziej gdy odzywa się basem? Co oznacza, kiedy pies gryzie kapcie swojego opiekuna? W Polsce mieszka około 7 milionów psów. To niemało. Ale czy tak naprawdę wiemy, jakim zwierzęciem jest pies, jak go rozumieć i jak się nim dobrze opiekować?

Do tego odcinka NAUKA&HOBBYMagda Jarzębowska z Cogiteonu – biolog i właścicielka psa Stomila, zaprosiła Joannę Pulit – specjalistkę od psów, instruktorkę (także psów ratowniczych) i hodowczynię z centrum Zoosfera. Rozmowie o psiej naturze, zwyczajach, zdolnościach, anatomii i fizjologii towarzyszy rozbrykane stado uroczych labradorów Joanny. W filmie przyglądamy się zmysłom węchu, wzroku i słuchu. Wyjaśniamy także, co wynika ze specyfiki budowy psiego pyska.

pies


NAUKA&HOBBY to seria filmów pokazujących praktyczne porady na temat różnych pasji i zainteresowań, uzupełnione o wyjaśnienia naukowe, które te hobby pozwolą skuteczniej realizować.

Praktyczne wskazówki + wiedza naukowa.   Oglądajcie i komentujcie na FB!

Wkrótce kolejne filmy!


Nauka&hobby. Psie zmysły, psi pysk. ZAPRASZAMY! 

Podobne artykuły