Ułatwienia dostępu

Małopolska
Odkryj to!

W całej Małopolsce

Pokazy edukacyjne

Fragment pokazu. Z kolby unosi się dym.
Z czego składa się powietrze, którym oddychamy? Czy jego skład się zmieniał? Czy oddychamy takim samym powietrzem, jakim oddychały dinozaury?
 
Do połowy XVIII w. wierzono, że to substancja jednorodna. W 1777 r. Antoni Lavoisier wykazał, że jest złożone z azotu (78%) i tlenu (21%). Reszta, czyli ok. 1% to argon, dwutlenek węgla, para wodna oraz śladowe ilości helu i neonu.

80 milionów lat temu zawartość tlenu wahała się od 25% do 35%. Sprawdzono to za pomocą pradawnego bursztynu. Człowiek nie mógłby żyć w takich warunkach. A czy dinozaury mogłyby żyć współcześnie?

Na to pytanie możemy odpowiedzieć podczas pokazów "Coś wisi w powietrzu"!


Rysunek rakiety
Image

Organizujemy pokazy o powietrzu dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Okładka pokazu

Coś wisi
w powietrzu

Pokaz dla klas IV-VIII Szkoły Podstawowej.
Czas trwania: 45-60 minut

Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?

tel. 12 395 70 67

Nowoczesna siedziba Cogiteonu powstaje w Krakowie. Do czasu jej ukończenia organizujemy wydarzenia oraz działamy online.

Zobacz jak działają nasi edukatorzy. Zanuż się w opowieści o lesie pełnym tajemnic. Zapraszamy na "Wyprawę w głąb lasu":

 

Informacje dla organizatorów 

Nasi edukatorzy prowadzą nieodpłatne pokazy popularnonaukowe. Przyjedżamy w wybrane miejsce z własnym wyposażeniem, ale liczymy na wsparcie organizacyjne:

Podczas kontaktu prosimy o

  • Wskazanie koordynatora wizyty

  • Zapewnienie miejsca do organizacji pokazów naukowych

  • Zapewnienie warunków socjalno-bytowych dla edukatorów

  • Organizację grup szkolnych, w tym ewentualny dowóz dzieci do miejsca prowadzenia pokazów

  • Przygotowanie nauczycieli / opiekunów grup

  • Rozpowszechnienie materiałów informacyjnych

#Cogiteon

Zamów pokaz:

E-mail: pokazy@cogiteon.pl

Telefon:
12 395 70 67

Nowoczesne sale konferencyjne

Nowoczesne sale konferencyjne


Zapraszamy

Zapraszamy

Czekamy na Ciebie 
oraz Twoją klasę.
Cogiteon