Nauka&hobby: psie zmysły, psi pysk [video] | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Nauka&hobby: psie zmysły, psi pysk [video]

Udostępnij

Kiedy pies czyta poranną gazetę? Gdzie pies ma truflę? Czy czerwony to ulubiony psi kolor?  Po co psu wilgotny nos? Czy psy wolą piskliwy głos właściciela – czy bardziej gdy odzywa się basem? Co oznacza, kiedy pies gryzie kapcie swojego opiekuna? W Polsce mieszka około 7 milionów psów. To niemało. Ale czy tak naprawdę wiemy, jakim zwierzęciem jest pies, jak go rozumieć i jak się nim dobrze opiekować? 

Do tego odcinka NAUKA&HOBBY, Magda Jarzębowska z Cogiteonu – biolog i właścicielka psa Stomila, zaprosiła Joannę Pulit – specjalistkę od psów, instruktorkę (także psów ratowniczych) i hodowczynię z centrum Zoosfera. Rozmowie o psiej naturze, zwyczajach, zdolnościach, anatomii i fizjologii towarzyszy rozbrykane stado uroczych labradorów Joanny. W filmie przyglądamy się zmysłom węchu, wzroku i słuchu. Wyjaśniamy także, co wynika ze specyfiki budowy psiego pyska.
Nauka@hobby Cogiteon
NAUKA&HOBBY to seria filmów pokazujących praktyczne porady na temat różnych pasji i zainteresowań, uzupełnione o wyjaśnienia naukowe, które te hobby pozwolą skuteczniej realizować.
Praktyczne wskazówki + wiedza naukowa.   Oglądajcie i komentujcie na FB!
Wkrótce kolejne filmy!

Nauka&hobby. Psie zmysły, psi pysk. ZAPRASZAMY! 

Return to top of page
Przejdź do treści