Ułatwienia dostępu

Rozoom

Nauka&hobby: proste obserwacje astronomiczne [video]

  • Tekst: Piotr Żabicki
Nauka&hobby: proste obserwacje astronomiczne [video]

Kiedy i co najlepiej obserwować na nocnym niebie? Czy potrzebny do tego jest mocny teleskop (niekoniecznie)? Kiedy spadają spadające gwiazdy? – przedstawiamy pierwszy film z serii NAUKA&HOBBY. Pokazujemy w nim – jak, gdzie i kiedy patrzeć w nocne niebo, tak by zobaczyć… kosmos. 🙂NAUKA&HOBBY to seria filmów pokazujących praktyczne porady na temat różnych pasji i zainteresowań, uzupełnione o wyjaśnienia naukowe, które te hobby pozwolą skuteczniej realizować. Oglądajcie i komentujcie na FB! Wkrótce kolejne filmy, w których naukowo przyglądamy się m.in.: wspinaczce, hodowli psów i roślinom doniczkowym.

Nauka

W tym debiutanckim odcinku Patrycja Pakońska z Cogiteonu oraz Sebastian Kurowski z Obserwatorium Astronomicznego UJ odkrywają przed Wami spory fragment nieba.

Praktyczne wskazówki + wiedza naukowa.  Jak daleko jest na Księżyc? Czy możemy przez lornetkę zobaczyć pierścienie Saturna? Jak często nad głowami przelatuje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Czym różni się meteor od meteorytu? Gdzie padają deszcze diamentów, a gdzie kwasu siarkowego? Czym jest księżycowy terminator?…

Nauka&hobby. Proste obserwacje astronomiczne. ZAPRASZAMY! 

Podobne artykuły