Dostępność | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Dostępność

Informacje o dostępności wystawy dla osób z niepełnosprawnościami

Siedziba Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon powstanie w Krakowie przy alei gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego w 2022 roku. Będzie mieściła nowoczesną i interaktywną ekspozycję stałą, przestrzeń wystaw czasowych oraz specjalistyczne laboratoria i sale do pokazów naukowych. 

Aby oferta Cogiteonu była dostępna dla możliwie szerokiego grona odbiorców, już na etapie projektowania budynku, wystaw i laboratoriów nasz zespół prowadzi konsultacje, które pomogą w dostosowaniu zarówno infrastruktury jak i oferty Cogiteonu do potrzeb odbiorców z różnymi niepełnosprawnościami.

Budujemy relacje ze wspierającymi dostępność instytucjami trzeciego sektora i ekspertami, by jak najlepiej poznać potrzeby przyszłych użytkowników. Jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę wiedzy, by Cogiteon stał się w niedalekiej przyszłości instytucją wzorcowa pod względem dostępności.

Tymczasowa siedziba instytucji mieści się w kamienicy przy ul. Lubelskiej 23. Pod tym adresem na parterze znajdują się biura z których korzystamy. 

Aktualnie animatorzy Cogiteonu prowadzą pokazy popularnonaukowe w szkołach na terenie województwa małopolskiego. Harmonogram wizyt dostępny jest na podstronie www.naukowiej.pl

Kontakt do koordynatora dostępności:
Beata Seweryn, tel. 511 196 339,
mail: beata.seweryn@cogiteon.pl,

Return to top of page
Przejdź do treści