Naukowiej | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Odzyskać sól!

Odzyskać sól!

Typowa tężnia to budowla z drewna wypełniona gałęziami tarniny, brzozy lub drzew iglastych. Inhalacja solankowa działa na wystawie „Naukowiej”. Jak to możliwe, skoro w naczepie nie zmieściła się tężnia?

10 000 zwiedzających!

10 000 zwiedzających!

11 lutego na Rynku w Tarnowie pojawiła się naczepa z wystawą „Naukowiej”. To był pierwszy dzień działania objazdowej ekspozycji Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Minęły niecałe 4 miesiące od tamtego wydarzenia, a wystawę zobaczyło już 10 000 osób.

„Najfajniejszy dzień w szkole od początku roku”

„Najfajniejszy dzień w szkole od początku roku”

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy działania wystawę mobilną “Naukowiej” odwiedziło 7114 osób. Byliśmy w 17 miejscowościach i przejechaliśmy już prawie 750 kilometrów. Jednak to nie te liczby są istotne. Najważniejsza jest naukowa podróż oraz zabawa poprzez naukę, w której uczestniczą dzieci.

Co by tu zbadać? Pierwszy miesiąc wystawy “Naukowiej”

Co by tu zbadać? Pierwszy miesiąc wystawy “Naukowiej”

Na początku lutego w podróż po Małopolsce wyruszyła pierwsza interaktywna ekspozycja Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. W ciągu miesiąca naczepa z eksponatami przebyła ponad 350 kilometrów, dotarła do siedmiu miejscowości, gdzie zwiedziło ją prawie 3,5 tysiąca osób. Jakie są pierwsze wrażenia? – Wiemy, że w Bochni

“Naukowiej” wyrusza w drogę

“Naukowiej” wyrusza w drogę

To będzie opowieść o powietrzu. Pierwsza wystawa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon jest gotowa. Już od 11 lutego będzie można dotykać, grać i eksperymentować. – Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było – mówi Anna Pieczarka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Co ważne, zwiedzający skorzystają z atrakcji

Poczuj oddech nauki

Poczuj oddech nauki

Porywające selfie w środku wichury, dostarczanie przesyłek podmuchem, a także… ważenie powietrza. Takie doświadczenia już wkrótce staną się udziałem dzieci z Małopolski. Właśnie powstaje pierwsza mobilna wystawa Małopolskiego Centrum Nauki.

Return to top of page
Przejdź do treści