KONKURS "Pokaż pasję" | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

KONKURS “Pokaż pasję”

Udostępnij

Jakie masz hobby? Pokaż nam je przesyłając fotografię mailowo.

W Cogiteonie dużo uwagi poświęcamy możliwościom rozwijana pasji. Na naszej wystawie “Człowiek i jego marzenia” znajdą się wątki, które pozwolą obudzić wyobraźnię. Dzięki zajęciom w laboratoriach i pracowniach edukacyjnych niektóre pomysły będzie można wypróbować. Po prostu – w naszym nowym budynku będzie można eksperymentować i poznawać ludzi, dzielić się wiedzą, umiejętnościami i pasjami.

Wspólnie z Wydawnictwem “Widnokrąg” już teraz jesteśmy ciekawi jakie pasje zajmują miejsce w Waszym życiu. Zachęcamy do nadsyłania zdjęć przedstawiających hobby na adres: konkurs@cogiteon.pl.
Do wygrania są 3 książki “Mike” Andrew Norrisa.
Na fotografie czekamy do poniedziałku 12 grudnia (do końca tego dnia).

Komisja konkursowa będzie zwracać uwagę na dobór tematu fotografii, kompozycję kadru i jej wartości artystyczne lub narracyjne. Tutaj dostępny jest Regulamin Konkursu Pokaż pasję.

Jak zrobić udane zdjęcie?
Między innymi tym zajmujemy się od naukowej strony na naszej naukowej stronie Rozoom.
Tutaj można znaleźć wskazówki oparte na złotym podziale (tu rządzi matematyka!):
https://cogiteon.pl/2022/06/29/naukahobby-zloty-podzial-fotografia/

Jakie można mieć pasje i czy ktoś je już nazwał?
Kolekcjonujecie guziki, drukujecie 3D, uwielbiacie układać puzzle – sprawdźcie Wielką Listę Hobby:
https://cogiteon.pl/2020/12/10/wielka-lista-hobby/

Na naszej naukowej podstronie powstał spis, który uwzględnia grę w tenisa oraz akwarystykę. Stąd już całkiem blisko do tematyki, którą podejmuje Andrew Norris w swojej książce. Floyd, bohater opowieści, jest wschodzącą gwiazdą tenisa… do czasu pojawienia się Mike’a. To książka o odnajdywaniu siebie, radzeniu sobie z presją otoczenia i dokonywaniu życiowych wyborów. Na jej okładce znalazło się logo Cogiteonu, bo to bliska nam tematyka. Dr Tomasz Kowalczyk, który zajmuje się organizacją Laboratorium Przyrody w naszym nowym budynku, był konsultantem części przyrodniczej. To książka, która jest do wygrania.

Return to top of page
Przejdź do treści