Od projektu do realizacji - kolejne wideo z budowy | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Od projektu do realizacji – kolejne wideo z budowy

Udostępnij

Ponad pół roku prac za nami. Czas na kolejny odcinek “Cogiteonu w budowie”.

17 lutego 2018 roku pracownia Heinle, Wischer und Partner Architekci wygrała międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie siedziby Małopolskiego Centrum Nauki. Cztery miesiące później podpisała umowę na wykonanie dokumentacji technicznej. Plany i rzuty powstawały z użyciem najnowszych technologii, z wykorzystaniem BIM (trójwymiarowego modelowania informacji o budowie). Po dwóch latach prac wirtualny model obiektu był gotowy.

W najnowszej relacji z budowy wykorzystujemy widoki z programów komputerowych. Dzięki nim można przespacerować się po nieistniejących jeszcze salach i korytarzach. Papierowa wersja projektu również powstać musiała, dlatego zaglądamy do segregatorów z planami. Nie zabraknie również klasycznej makiety. Zapraszamy do oglądania drugiego odcinka z serii “Cogiteon w budowie”:

W Krakowie, przy al. Bora-Komorowskiego od marca tego roku trwa budowa centrum popularyzacji wiedzy. W środku znajdzie się m.in. wystawa stała z ponad setką urządzeń, 6 laboratoriów i pracowni, Akademia dzieci i przestrzeń konferencyjna. Na zewnątrz będzie m.in. park z naukowym placem zabaw oraz ogród na dachu.

Aktualnie na całej długości i szerokości obiektu prowadzone są prace fundamentowe. Niemal gotowe są ściany strefy magazynowej i laboratoryjnej. W części zlokalizowanej bliżej alei wyróżnia się wysoki walec strefy emocji. Najlepiej widać to z powietrza, dlatego w filmowej relacji nie mogło zabraknąć ujęć z drona.

Planowo obiekt będzie dostępny dla publiczności w 2023 roku. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Return to top of page
Przejdź do treści