Zajrzyj do Huty 18.09 | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Zajrzyj do Huty 18.09

Udostępnij

“Coś wisi w powietrzu” – nasz nowy popularnonaukowy pokaz zaprezentujemy 18 września w ramach wydarzenia “Zajrzyj do Huty”. Wstęp wolny

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Nowej Huty, które zaprasza do współpracy liczne instytucje działające na terenie dzielnicy oraz jej mieszkańców. W tym roku jedną z atrakcji będzie popularnonaukowy pokaz “Coś wisi w powietrzu”, przygotowany przez naszych edukatorów.

Zapraszamy 18 września do odwiedzenia przestrzeni obok Muzeum Nowej Huty (dawne kino Światowid, os. Centrum E1). Odbędą się wtedy trzy pokazy w godzinach:
10:30 – 11:30
12:30 – 13:30
14:30 – 15:30

Będziemy opowiadać o powietrzu.
Zazwyczaj kiedy zaglądamy do pustego pudełka mówimy, że nic w nim nie ma. Czy rzeczywiście  tak jest? Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas wyjątkowego, plenerowego spotkania. Prosimy o punktualne przybycie.

W przypadku złych warunków atmosferycznych pokazy mogą być odwołane, ale wtedy będzie nas można spotkać w holu Muzeum, gdzie poprowadzimy zajęcia edukacyjne.

Wydarzenie jest częścią Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Tegoroczna edycja “Zajrzyj do Huty” odbędzie się od 17 do 19 września.
Pełny program dostępny jest na stronie:
https://muzeumkrakowa.pl/kalendarium/zajrzyj-do-huty-2021

Return to top of page
Przejdź do treści