Noc Naukowców 24.09 | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Noc Naukowców 24.09

Udostępnij

Premiera online filmu “Wyprawa do wnętrza Ziemi” oraz pokazy w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie to wyjątkowe propozycje tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.

Po filmowej „Wyprawie na inną planetę” przed naszymi bohaterami – Andrzejem i Maciejem kolejna ekscytująca podróż. Tym razem edukatorzy Cogiteonu odnajdą plany tajemniczej maszyny, która przetransportuje ich do podziemnych komór i korytarzy. W drodze do skarbu będą musieli wykazać się wiedzą i odwagą. Zbudują proste ogniwo i żarówkę, spotkają Solną Wróżkę oraz Skarbnika, pojadą podziemną kolejką i przepłyną słone jezioro. A to tylko część przygód i zadań…

Film będzie miał premierę na naszym kanale YouTube (www.youtube.com/cogiteon) w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców w piątek, 24 września o godz. 18:00 pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=O71Ya0TLAsY

“Wyprawa do wnętrza Ziemi” została zarejestrowana w najstarszej kopalni soli w Polsce – Kopalni Soli w Bochni.

Film trwa 34 minuty, zawiera tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Od poniedziałku 20 września ponownie dostępna na naszym kanale jest również ubiegłoroczna produkcja – „Wyprawa na inną planetę”, zrealizowana na deskach Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Oprócz wydarzeń online zapraszamy na stacjonarne pokazy do Tarnowa:

Zazwyczaj kiedy zaglądamy do pustego pudełka mówimy, że nic w nim nie ma . Czy rzeczywiście tak jest? Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! O czym mowa? Oczywiście o powietrzu! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, ze składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? Doświadczycie tego biorąc udział w naszym pokazie!

Eksperymentować będziemy w Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1, sala przy antresoli). Zapraszamy 24 września:

12:00 – 13:00 prapremiera filmu „Wyprawa do wnętrza Ziemi” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
13:00 – 14:00 pokaz „Coś wisi w powietrzu” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
17:00 – 18:00 pokaz „Coś wisi w powietrzu”
18:30 – 19:30 pokaz „Coś wisi w powietrzu”

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rezerwacje udziału w pokazach pod numerem telefonu 14 633 46 04 lub mailowo: kasa@csm.tarnow.pl

Wnętrze kopalni soli. Dużą część kadru zajmuje animator Cogiteonu ubrany w kombinezon oraz kask. Za nim stoi oświetleniowiec. W tle widoczne białe ściany kopalni.
“Wyprawa do wnętrza Ziemi” podczas nagrywania w Kopalni Soli w Bochni.
Return to top of page
Przejdź do treści