Zapraszamy na pokazy w Krynicy i Starym Sączu | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Zapraszamy na pokazy w Krynicy i Starym Sączu

Udostępnij

Jesteście ciekawi świata? Uważacie, że eksperymenty są super? Lubicie naukę i będziecie na przełomie sierpnia i września w Starym Sączu lub Krynicy? Jeśli tak, to zapraszamy na nasze naukowe pokazy!

Stary Sącz, 29 sierpnia 2021

W Starym Sączu animatorzy Cogiteonu pojawią się w ramach Rajdu Rowerowego Małopolska TOUR. To wydarzenie dla fanów turystyki kolarskiej, na którym przycupnie też nasze stanowisko. W trakcie pokazów będziemy odnosić się do zjawisk, które czasem wydają się dziwaczne, a czasem oczywiste! 😊.  Czy powietrze jest płynem? Jak jechać szybciej na rowerze i dlaczego trzeba uważać na wielkie samochody na drodze? Wszystko w postaci pokazu doświadczeń na scenie prowadzonych przez animatorów Cogiteonu. Naukowo, ale lekko i z humorem 😊

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi!

STARY SĄCZ Centrum pielgrzymkowe, ul Papieska 10

29 sierpnia 2021, niedziela, pokazy Cogiteonu o 15:15 i 18:00

Krynica-Zdrój, 4 września 2021

W Krynicy wpadniemy na Festiwal Smaków – wydarzenie, którego tematem są lokalne specjały i małopolska kuchnia. Dlatego też nasze doświadczenia będą się do tematów kulinarnych odnosić. Nasz zestaw zabaw i eksperymentów pozwoli poznać właściwości podstawowych produktów wykorzystywanych w kuchni (od soli po płyn do mycia naczyń), a także nietypowe – z pogranicza kulinariów i nauki – zastosowania tych produktów. Poza doświadczeniami goście będą mogli obejrzeć pod mikroskopem kuchenne zioła i przyprawy.

Zapraszamy wszystkich gości festiwalu.

KRYNICA-ZDRÓJ

4 września 2021, sobota, godz. 10-18, okolice deptaka

A na zachętę garść doświadczeń w jednym z naszych popularnonaukowych filmów! 🙂

Return to top of page
Przejdź do treści