Porozumienie z Uniwersytetem Pedagogicznym | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Porozumienie z Uniwersytetem Pedagogicznym

Udostępnij

Nieszablonowe zajęcia edukacyjne (nie tylko dla młodzieży), konkursy i olimpiady konstruktorskie, a być może mała rewolucja w podejściu do edukacji technicznej? To zakładane efekty współpracy Cogiteonu i Instytutu Nauk Technicznych UP. 

W nowej siedzibie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon będą m.in. 2 pracownie, w których zwiedzający będą mogli pomajsterkować. I to nie byle jak! We współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN przygotujemy atrakcyjne zajęcia z zakresu różnych nauk technicznych. Wyjaśnimy procesy, pokażemy zjawiska i wytłumaczymy dlaczego to działa!

Dyrektor MCN Cogiteon (z lewej) ścicka dłoń z przedstawicielem Instytutu Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego (z prawej)

Od nauki wymiany żarówki i konstruowania hoteli dla owadów, przez ciecie laserem i obróbkę CNC, aż po programowanie układów elektronicznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że współpraca obudzi uśpione pokłady potencjału jaki drzemie w nieco zaniedbanej edukacji technicznej.  

Technologia która nas otacza i narzędzia, którymi się posługujemy nie są tylko dla specjalistów. Są dla każdego z nas. Czas przypomnieć sobie, że w gniazdku umieszczonym w ścianie nie mieszka żaden tajemniczy stwór o nazwie „prąd elektryczny”, a wbicie gwoździa, czy wywiercenie otworu w ścianie nie jest trudniejsze niż obsługa smartfonu! Te wyzwania czekają na wszystkich chętnych w pracowniach technicznych naszego Centrum. 

Podpisana 22 czerwca umowa z INT UP to już czwarte z kolei porozumienie, które ma umożliwić współpracę merytoryczną i wymianę doświadczeń z ekspertami. Jeżeli interesujecie się majsterkowaniem możecie poszukać inspiracji na naszym kanale w serwisie YouTube, a jeżeli myślicie o swojej przyszłości i wiążecie ją z naukami technicznymi, możecie podjąć studia na UP w Instytucie Nauk Technicznych https://int.up.krakow.pl/   

Wnętrze pracowni technicznej. 7 osób ustawionych w kręgu rozmawia ze sobą. Na pierwszym planie ramię robota. 

Return to top of page
Przejdź do treści