KONKURS "Najdziwniejsze zwierzę" | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

KONKURS “Najdziwniejsze zwierzę”

Udostępnij

Jakie najdziwniejsze zwierzę udało się Wam spotkać lub zobaczyć? Narysujcie je! Do wygrania książki “Pustynie Oceany”.

Z okazji Dnia Dziecka ogłaszamy konkurs rysunkowy. Zasady są bardzo proste. Wystarczy przygotować dowolną techniką pracę przedstawiającą najdziwniejsze spotkane zwierzę i przesłać jej zdjęcie lub skan na adres: konkurs@cogiteon.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 31 maja (poniedziałek) do godz. 12:00. Spośród nadesłanych propozycji komisja konkursowa wybierze trzy najciekawsze.

Do wygrania są trzy książki “Pustynie Oceany” Wydawnictwa Widnokrąg. To pełen ciekawostek, bogato ilustrowany album, w którym dr Tomasz Kowalczyk przedstawia zwierzęta żyjące w skrajnie odmiennych warunkach. Jak różnorodne organizmy przystosowały się do życia na pustyniach i w oceanach? Odpowiedzi będzie można odnaleźć na stu stronach wydawnictwa.

“Pustynie Oceany” to dwustronny ilustrowany z malarskim rozmachem album dla miłośników przyrody, dalekich podróży oraz wszystkich, którzy lubią wiedzieć więcej. Kompendium wiedzy o wodach i pustyniach na Ziemi oraz zasiedlających je mieszkańcach.

Zdjęcie przedstawiające okładki książki "Pustynie Oceany"

Autorem książki jest botanik, przyrodnik i edukator, a przede wszystkim nasz kolega, pracownik Cogiteonu. Książka ukaże się pod patronatem naszego centrum. Premiera zaplanowana jest na 5 czerwca. Ilustracje przygotowała Justyna Styszyńska, graficzka i nauczycielka, która łączy tradycyjne malarstwo z rysunkiem komputerowym.

Ogłoszenie wyników konkursu 1 czerwca 2021.
Regulamin konkursu – najdziwniejsze zwierzę

Rysunek z wnętrza książki przedstawiający kulę ziemską z narysowanymi wokół niej zwiezętami morskimi.
Fragment książki “Pustynie Oceany”

Fragment książki z rysunkami zwierząt pustynnych.
Fragment książki “Pustynie Oceany”

Return to top of page
Przejdź do treści