Współpracujemy z Instytutem Fizjologii Roślin PAN | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Współpracujemy z Instytutem Fizjologii Roślin PAN

Udostępnij

Pasjonujące zajęcia edukacyjne, wsparcie merytoryczne i wymiana doświadczeń będą efektem współpracy Cogiteonu z IFR PAN

W budynku centrum nauki oprócz wystawy stałej z ponad setką urządzeń interaktywnych będzie 6 laboratoriów. Jedno z nich dedykowane jest edukacji przyrodniczej. Będzie ono połączone ze szklarnią, w której znajdą się wyjątkowe rośliny. Aby oferta zajęć była maksymalnie interesująca, a prezentowana wiedza aktualna zawarliśmy porozumienie o współpracy z Instytutem Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (IFR PAN). Doświadczenie i dorobek instytutu będą dla nas nieocenioną pomocą.

– Mamy nadzieję, że współpraca zaowocuje tłumaczeniem skomplikowanego nieraz języka nauki na język prosty i dostępny. Postaramy się na bieżąco przedstawiać czym badacze zajmują się w swoich laboratoriach na co dzień, a ich dorobek przekazać w zrozumiały sposób – tłumaczy Magdalena Chrobaczyńska-Dyląg, koordynatorka porozumienia ze strony Cogiteonu.

To kolejna umowa, która otwiera naszemu centrum dostęp do wyjątkowej wiedzy eksperckiej. W listopadzie 2019 roku Cogiteon zawarł porozumienie z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jeśli już teraz ciekawi Was jakie badania prowadzone są przez IFR PAN w Krakowie serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Instytutu: http://ifr-pan.edu.pl/ .
Prace w Instytucie zostały ukierunkowane na problematykę naukową z zakresu fizjologii roślin, ze szczególnym uwzględnieniem roślin uprawnych.

Fotografie: p. Kamila Kapłoniak (IFR PAN)

Miks 9 zdjęć przedstawiających działalność Instytutu Fizjologii Roślin. W centralnym miejscu zdjęcie siedziby, a wokół wnętrza laboratoriów i sal wykładowych.

Return to top of page
Przejdź do treści