Wystawa w Centrum Serenada | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Wystawa w Centrum Serenada

Udostępnij

Czy natura “produkuje” szkło a rośliny lubią cień? Cogiteon połączył naukowe ciekawostki z informacjami o materiałach budowlanych. W Centrum Serenada już teraz można obejrzeć prezentację Małopolskiego Centrum Nauki.

Beton, stal, szkło, tworzywa sztuczne i roślinność to składniki z których współcześnie powstaje większość budynków. One będą obecne na budowie centrum nauki w Czyżynach. – Naszą misją jest edukowanie dzieci i młodzieży poprzez samodzielne eksperymentowanie. W pierwszej kolejności chcemy jednak poinformować mieszkańców, naszych sąsiadów, o skali planowanego przedsięwzięcia. Sąsiedztwo centrum nauki z prawie 3 hektarami uporządkowanych terenów zielonych, a nie kolejnych biurowców, jest korzystne – dowodzi Piotr Szymański, dyrektor Cogiteonu. Właśnie dlatego ekspozycja pojawiła się w centrum handlowym, które sąsiadować będzie z inwestycją. Centrum nauki powstanie w 2022 roku po przeciwnej stronie al. Bora-Komorowskiego.

Wnętrze Centrum Serenada z tablicą wystawy poświęconą roślinności

Co ma wspólnego Cogiteon z mostem Piłsudskiego? – Aby wystawa była atrakcyjna dla wszystkich, zadbaliśmy nie tylko o oprawę graficzną, ale również dobraliśmy architektoniczne ciekawostki – mówi Piotr Koziarz, jeden z autorów wystawy. Ekspozycja jest dostępna w Serenadzie przy Placu Spotkań, obok wejścia od strony kina.

W Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon będzie wystawa stała o człowieku z interaktywnymi eksponatami, 6 laboratoriów do prowadzenia samodzielnych doświadczeń oraz sala konferencyjna. Otoczenie budynku dopełni 296 drzew oraz około 465 krzewów. Ogród, po którym będzie można spacerować, znajdzie się również na dachu obiektu. Jakie korzyści niesie ze sobą zielony dach? Między innymi tego można się dowiedzieć w Serenadzie. Ekspozycja będzie dostępna do 5 marca.

> Teksty wystawy: Piotr Żabicki, Piotr Koziarz
> Opracowanie graficzne: Kacper Walkowiak (Agencja Fox)
> Wsparcie techniczne: Jacek Mietelski
> System ekspozycyjny dzięki uprzejmości Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie

Wnętrze Centrum Serenada z tablicą wystawy poświęconą użyciu szkła w budownictwie

Return to top of page
Przejdź do treści