„Naukowiej” zmienia się w projekt edukacyjny | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

„Naukowiej” zmienia się w projekt edukacyjny

Udostępnij

Po wakacyjnej przerwie Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon znów będzie uczyć i pobudzać wyobraźnię. – Wracamy do szkół w nowej formule pokazów edukacyjnych. Stawiamy na bliski kontakt z dziećmi i młodzieżą – mówi Szymon Pitek, koordynator projektu edukacyjnego „Naukowiej”.

Od lutego do połowy czerwca Cogiteon jeździł po Małopolsce naczepą z wystawą mobilną. Przez 5 miesięcy animatorzy odwiedzili 30 gmin, a ekspozycję o powietrzu zobaczyło ponad 12 tysięcy osób. Od połowy września pod hasłem „Naukowiej” będą się kryć również wyjątkowe naukowe prezentacje. – Wciągniemy widzów w opowieść nie z tej Ziemi – zapowiada Szymon Pitek. Animatorzy Cogiteonu wcielą się w role, które pomogą zrozumieć uczniom skomplikowane zjawiska fizyczne i chemiczne.

Do końca roku projekt odwiedzi wybrane gminy w powiatach: krakowskim, miechowskim, myślenickim, proszowickim i wadowickim.

– Przyjedziemy na miejsce i, jak dotychczas, zapewnimy wyjątkowe naukowe widowisko oraz solidną dawkę wiedzy – zapewnia Piotr Szymański, dyrektor Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Do połowy 2022 roku, kiedy zakończy się budowa siedziby w Krakowie, Cogiteon zamierza odwiedzić wszystkie gminy w Małopolsce. W budynku przy al. Bora-Komorowskiego znajdzie się m.in. wystawa stała o człowieku, 6 laboratoriów, strefa emocji i sala konferencyjna. Na dachu powstanie ogród zmysłów.

Aktualna oferta pokazów:

“Wyprawa na inną planetę”
Lecimy w kosmos. Jakie przygody czekają nas na planecie Cogito? Czy panują na niej warunki dogodne do życia? Czy uczestnicy misji MCN-5 odeprą atak Ignorantian Naukowych? Fabularyzowany pokaz dedykowany jest dzieciom w wieku 5-10 lat.

Wyzwania naukowe – Science Challenge
Matematyka, fizyka, chemia, biologia… Spójrzmy na nie z zupełnie innej, zabawnej perspektywy. To one pomogą nam przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek.

Return to top of page
Przejdź do treści