Kalendarium wydarzeń | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Kalendarium wydarzeń

Udostępnij

Tworzymy historię.
Sprawdź najważniejsze daty z życia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

grudzień 2020 – ogłoszenie 6 przetargów na wykonanie, dostawę i montaż eksponatów na wystawę stałą Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

2 lipca 2020 – ogłoszenie przetargu na Generalnego Wykonawcę. Do 21 września wpłynęło 11 ofert, a najkorzystniejszą z nich przedstawiła firma Hochtief Polska. W październiku Cogiteon uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę.

10 stycznia 2020 – wprowadzenie dźwiękowej wersji logo. Utwór skomponował Grzegorz Palka.
Posłuchaj:

 

27 września 2019 – wprowadzenie nowego logo oraz identyfikacji wizualnej centrum, zaprojektowanej w wyniku ogólnopolskiego konkursu przez Dobosz Studio z Poznania. Pod koniec 2020 roku identyfikacja wizualna uzyskała złotą, a logo srebrną nagrodę w międzynarodowym konkursie WOLDA (Worldwide Logo Design Award).
Zobacz jak powstało logo:

Nowe logo Cogiteonu

🌍 Planeta? 💉 Krwinka? ⚛️ Elektron? 🎮 Pacman? 🔌 Włącznik? Zobaczcie jakie inspiracje towarzyszyły powstawaniu naszego logo. Projektant Andrzej Dobosz opowiada o znaku, który pojawił się zaledwie 5 dni temu:

Opublikowany przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon Środa, 2 października 2019

 

12 czerwca 2019 – ogłoszenie wyników konkursu na eksponat interaktywny. Najlepsza propozycja okazała się dziełem dwójki 16-latków, wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego w Słomnikach.
Poznaj tę historię tutaj: Więcej informacji

24 i 25 kwietnia 2019 – mieszkańcy Krakowa i Małopolski budowali własne eksponaty do centrum nauki. W warsztatach kreatywnych, zorganizowanych przez Cogiteon w Borku Fałęckim, uczestniczyło około 90 osób.

23 kwietnia 2019 – odbyła się akcja sprzątania terenu na którym powstanie budynek Cogiteonu. Pracownicy centrum z wolontariuszami zebrali 150 worków śmieci.
Więcej informacji

19 marca 2019 – Koza Nostra Studio z Krakowa wygrało konkurs na opracowanie wstępnej koncepcji scenografii wystawy stałej.
Więcej informacji


11 lutego 2019 – Na Rynku w Tarnowie odbyło się oficjalne otwarcie Wystawy Mobilnej Naukowiej. To pierwszy projekt edukacyjny Cogiteonu. Ekspozycja z urządzeniami poświęconymi powietrzu mieści się w rozsuwanej naczepie. Do 18 czerwca zwiedziły ją 12 342 osoby, a 5 104 dzieci uczestniczyło w dodatkowych szkolnych pokazach. Naczepa przejechała 1308 kilometrów i odwiedziła 30 gmin.

Naukowiej przekształcił się w Mobilny Projekt Edukacyjny i kontynuuje swoją misję edukacyjną w formie pokazów popularnonaukowych w szkołach oraz produkuje filmy “Zrób to sam” oraz “Naukowiej w podróży” na www.youtube.com/cogiteon

20 grudnia 2018 – biuro architektoniczne Heinle, Wischer und Partner przekazało dokumentację koncepcji budynku w Czyżynach. Zakończył się tym samym I etap pracy nad projektem siedziby Cogiteonu.

13 grudnia 2018 – przeprowadzka.
Zmiana tymczasowej siedziby instytucji z ul. Szlak 73 na ul. Lubelską 23.

17 października 2018 – prezentacja pierwszego artystycznego eksponatu Cogiteonu. Marta Antoniak, absolwentka i wykładowczyni Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie stworzyła obraz ludzkich płuc.
Więcej informacji

21 września 2018 – zmiana nazwy instytucji na Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Nowa nazwa, odwołująca się do słowa Cogito, powstała w wyniku warsztatów kreatywnych oraz konsultacji ze specjalistami w zakresie komunikacji marek oraz językoznawcami.

22 czerwca 2018 – podpisanie umowy między Województwem Małopolskim a biurem Heinle, Wischer und Partner na wykonanie dokumentacji projektowej budynku w Czyżynach.

19 czerwca 2018 – podpisanie umowy o partnerstwie z Województwem Małopolskim, a tym samym rozpoczęcie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

17 lutego 2018 – rozstrzygnięcie konkursu na projekt architektoniczny siedziby MCN.
Wygrała propozycja pracowni Heinle, Wischer und Partner Architekci z Wrocławia.

Projekt Małopolskiego Centrum NaukiHeinle, Wisher und Partner Architekci sp. z o.o.

15 grudnia 2017 – formalnie powstało Małopolskie Centrum Nauki jako instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

29 lipca 2016 – powstały założenia merytoryczne i kierunki rozwoju Małopolskiego Centrum Nauki.
Na tym etapie projektem zajmował się Departament Inwestycji Strategicznych Województwa Małopolskiego.
Dokument dostępny jest pod adresem:
https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KoncepcjaMCN-29lipca.pdf

Return to top of page
Przejdź do treści