Skip links

Kalendarium wydarzeń

Udostępnij

Tworzymy historię.
Sprawdź najważniejsze daty z życia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Kalendarium aktualizujemy na bieżąco.

27 września 2019 – wprowadzenie nowego logo. Zobacz jak powstało:

Nowe logo Cogiteonu

🌍 Planeta? 💉 Krwinka? ⚛️ Elektron? 🎮 Pacman? 🔌 Włącznik? Zobaczcie jakie inspiracje towarzyszyły powstawaniu naszego logo. Projektant Andrzej Dobosz opowiada o znaku, który pojawił się zaledwie 5 dni temu:

Opublikowany przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon Środa, 2 października 2019

 

25 czerwca 2019 – ogłoszenie wyników konkursu na wstępną identyfikację wizualną Cogiteonu. Najlepszą propozycję przedstawiło Dobosz Studio z Poznania.

18 czerwca 2019 – Po wizycie w Szerzynach Wystawa Mobilna Naukowiej wróciła do bazy na wakacje. Pierwszy sezon wyjazdów (od lutego do czerwca 2019) zakończył się liczbą 12 342 zwiedzających, 5 104 dzieci, które uczestniczyły w dodatkowych szkolnych pokazach, 1308 przejechanymi kilometrami i 30 odwiedzonymi gminami.

12 czerwca 2019 – ogłoszenie wyników konkursu na eksponat interaktywny. Najlepsza propozycja okazała się dziełem dwójki 16-latków, wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego w Słomnikach.
Poznaj tę historię tutaj: Więcej informacji

24 i 25 kwietnia 2019 – mieszkańcy Krakowa i Małopolski budowali własne eksponaty do centrum nauki. W warsztatach kreatywnych, zorganizowanych przez Cogiteon w Borku Fałęckim, uczestniczyło około 90 osób.

23 kwietnia 2019 – odbyła się akcja sprzątania terenu na którym powstanie budynek Cogiteonu. Pracownicy centrum z wolontariuszami zebrali 150 worków śmieci.
Więcej informacji

19 marca 2019 – Koza Nostra Studio z Krakowa wygrało konkurs na opracowanie wstępnej koncepcji scenografii wystawy stałej.
Więcej informacji


11 lutego 2019 – Na Rynku w Tarnowie odbyło się oficjalne otwarcie Wystawy Mobilnej Naukowiej. W każdym kolejnym tygodniu ekspozycja o powietrzu odwiedza dwie małopolskie gminy, aby w ciągu trzech lat przyjąć ponad 100 tys. zwiedzających. W ciągu pierwszego miesiąca działalności wystawę zobaczyło prawie 3,5 tys. osób.
Więcej informacji

20 grudnia 2018 – biuro architektoniczne Heinle, Wisher und Partner przekazało dokumentację koncepcji budynku w Czyżynach. Zakończył się tym samym I etap pracy nad projektem siedziby Cogiteonu.

13 grudnia 2018 – przeprowadzka.
Zmiana tymczasowej siedziby instytucji z ul. Szlak 73 na ul. Lubelską 23.

17 października 2018 – prezentacja pierwszego artystycznego eksponatu Cogiteonu. Marta Antoniak, absolwentka i wykładowczyni Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie stworzyła obraz ludzkich płuc.
Więcej informacji

21 września 2018 – zmiana nazwy instytucji na Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Nowa nazwa, odwołująca się do słowa Cogito, powstała w wyniku warsztatów kreatywnych oraz konsultacji ze specjalistami w zakresie komunikacji marek oraz językoznawcami.

22 czerwca 2018 – podpisanie umowy między Województwem Małopolskim a biurem Heinle, Wischer und Partner na wykonanie dokumentacji projektowej budynku w Czyżynach.

19 czerwca 2018 – podpisanie umowy o partnerstwie z Województwem Małopolskim, a tym samym rozpoczęcie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

9 maja 2018 – podpisanie umowy z firmą MAE – Multimedia Art Education na wykonanie wystawy mobilnej. To pierwszy projekt edukacyjny MCN. Wystawa będzie się mieścić w naczepie, która ma odwiedzić wszystkie małopolskie gminy. Tematem ekspozycji będzie powietrze.

17 lutego 2018 – rozstrzygnięcie konkursu na projekt architektoniczny siedziby MCN.
Wygrała propozycja wrocławskiej pracowni Heinle, Wischer und Partner.

Projekt Małopolskiego Centrum NaukiHeinle, Wisher und Partner Architekci sp. z o.o.

15 grudnia 2017 – formalnie powstało Małopolskie Centrum Nauki jako instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

29 lipca 2016 – powstały założenia merytoryczne i kierunki rozwoju Małopolskiego Centrum Nauki.
Na tym etapie projektem zajmował się Departament Inwestycji Strategicznych Województwa Małopolskiego.
Dokument dostępny jest pod adresem:
https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KoncepcjaMCN-29lipca.pdf

Return to top of page
Przejdź do treści