Małopolska Noc Naukowców 27.09 PROGRAM | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Małopolska Noc Naukowców 27.09 PROGRAM

Udostępnij

Będzie odlotowo! W najbardziej naukową noc w roku Cogiteon zaprasza do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Przygotowaliśmy wyjątkowe wyzwania i nowe pokazy. Zobacz program.

Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców odbędzie się w piątek 27 września. Zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (al. Jana Pawła II 39, dojazd od ul. Markowskiego).
Nasi animatorzy przygotowali mnóstwo naukowych atrakcji. Czekają na Was wyzwania, spektakularne pokazy i kosmiczna przygoda.

 


Program:

18:00 – 19:00
“Wyprawa na inną planetę”
Lecimy w kosmos. Jakie przygody czekają nas na planecie Cogito? Czy panują na niej warunki dogodne do życia? Czy uczestnicy misji MCN-5 odeprą atak Ignorantian Naukowych? Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat na fabularyzowany pokaz popularnonaukowy.

19:00 – 20:00
Wyzwania naukowe – zrób to sam!
Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności. Wraz z animatorami Cogiteonu wykonasz szereg prostych naukowych doświadczeń, które można powtórzyć samodzielne z wykorzystaniem przedmiotów i artykułów codziennego użytku.

20:00 – 20:30
Odlotowo!
Widowiskowe doświadczenia, których nie radzimy robić samodzielnie w domu. Będzie wybuchowo, głośno i… dużo sprzątania ? Zobacz chmurę uwięzioną w butelce i niezwykłe węże faraona…

20:30 – 21:30
Wyzwania naukowe – Science Challenge
Matematyka, fizyka, chemia, biologia… Spójrzmy na nie z zupełnie innej, zabawnej perspektywy. To one pomogą nam przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Czy podejmiesz wyzwanie?

21:30 – 22:00
Odlotowo!
Widowiskowe doświadczenia

22:00 – 23:00
Wyzwania naukowe – zrób to sam
Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności

Nie wymagamy zapisów.
Dodatkowo Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na wystawę “Z Księżyca na Marsa i dalej…” przedstawiającą historię misji Apollo, pokaz filmu “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, warsztaty “Modelowy zawrót głowy” oraz “Spotkanie przy samolocie”.

Koordynatorem małopolskiej odsłony Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Pełny program znajduje się na stronie: http://www.nocnaukowcow.pl

Return to top of page
Przejdź do treści