Czas na nowe logo - konkurs | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Czas na nowe logo – konkurs

Udostępnij

Koniec z prostym niebieskim napisem „Cogiteon”. Do końca maja Małopolskie Centrum Nauki czeka na propozycje nowej identyfikacji wizualnej. Ma kojarzyć się z edukacją i człowiekiem, ma być czytelne i nowoczesne. Jak będzie wyglądać, przekonamy się już w połowie czerwca.

W ramach konkursu do zaprojektowania jest kolorowa i achromatyczna wersja logo oraz standardowy roll-up. – Chcieliśmy dać projektantom możliwość popisania się pomysłowością, aby identyfikacja centrum była wyjątkowa – tłumaczy Piotr Szymański, dyrektor Cogiteonu. Nagroda oraz umowa na wykonanie wybranych gotowych elementów graficznych to łącznie 18 000 zł brutto. Prace można składać do 31 maja, a na ewentualne pytania jest czas do 7 maja.

Cogiteon to najmłodsza instytucja kultury Województwa Małopolskiego. Obok zabytkowego pasa startowego lotniska w Czyżynach do 2022 roku powstanie siedziba centrum nauki. W środku znajdzie się m.in. wystawa stała o człowieku, laboratoria, sala konferencyjna, a na dachu powstanie ogród zmysłów. Na metalowej elewacji zaprojektowanej przez architektów z biura Heinle Wischer und Partner z pewnością zawiśnie nowy znak instytucji.

– Budujemy zupełnie nową przestrzeń, mam nadzieję, że zbudujemy ją również w wymiarze wizualnym – mówi Piotr Szymański. Małopolskie Centrum Nauki formalnie powstało w grudniu 2017, a we wrześniu ubiegłego roku do nazwy dodało słowo „Cogiteon”, które ma podkreślać humanistyczny wymiar prowadzonej misji edukacyjnej. Regulamin konkursu wraz z niezbędnymi załącznikami znajduje się pod adresem:

https://bip.malopolska.pl/mcn,a,1590154,konkurs-na-opracowanie-wstepnej-identyfikacji-wizualnej-malopolskiego-centrum-nauki-cogiteon.html

Return to top of page
Przejdź do treści