Zbuduj eksponat - konkurs | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Zbuduj eksponat – konkurs

Udostępnij

Wiesz jak powinien wyglądać i działać. Wiesz, że wyjaśnia zjawiska istotne dla rozwoju nauki. Dziwisz się tylko, że TAKI eksponat jeszcze nie powstał. To Twój moment! Cogiteon ogłasza konkurs dla wszystkich, którzy chcą zbudować własny eksponat do centrum nauki.

Małopolskie Centrum Nauki będzie opowiadać o człowieku w sieci relacji. Ta opowieść będzie się toczyć na różnych poziomach: wyobraźni, życia na Ziemi w przeszłości i przyszłości, funkcjonowania organizmu i dużych społeczności. Pole do popisu jest szerokie. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Duża część odbiorców wystawy będzie w wieku ok. 9-16 lat. To osoby, które wymagają natychmiastowej i intensywnej interakcji, dlatego projektowane urządzenia powinny angażować przez maksymalnie 3 minuty. Powinny też być samoobsługowe, zapewniać bezpieczeństwo i komfort zwiedzającym. Pozostałe szczegóły znajdują się w Regulaminie konkursu.

Do dzieła!

Pula nagród wynosi 19 500 zł. Na zwycięzcę – autora najlepszej koncepcji, czeka 5000 zł. Zgłoszenie musi zawierać informacje, które pozwolą docenić walory pracy: m.in. opis działania, przekaz naukowy, cel edukacyjny oraz rysunki (techniczny, główne elementy składowe, interakcje z użytkownikiem). Czekamy również na modele 3D projektowanych urządzeń, ale spokojnie – można je wykonać z tanich i prostych materiałów recyklingowych, jak np. tektura, butelki lub stare zabawki. Ważne, aby eksponat w prawidłowy i atrakcyjny sposób ilustrował zjawisko, był zgodny z wiedzą naukową, a jego docelowa postać była technologicznie możliwa do wykonania. Jeśli jakakolwiek informacja wymaga doprecyzowania na pytania czekamy do 30 kwietnia, a na zgłoszenia konkursowe do 24 maja 2019. Powodzenia!

Instrukcja:

1. Poznaj założenia dotyczące wystawy i centrum (załącznik nr 1, załącznik nr 3)
2. Przeczytaj założenia techniczne (załącznik nr 2)
3. Opisz eksponat i narysuj schemat (załącznik nr 4)
4. Wykonaj model 3D (np. z tektury)
5. Wypełnij dokumenty zgłoszeniowe
załącznik 5,
– zgodę na przeniesienie praw autorskich – załącznik 6
– RODO – załącznik nr 8
6. Zakoduj swoją pracę – załącznik nr 7 (do momentu rozstrzygnięcia konkurs ma charakter anonimowy, dlatego zapakuj kartę identyfikacyjną do osobnej koperty oznaczonej kodem)
7. Dostarcz na adres: Cogiteon, ul. Lubelska 23, 30-003 Kraków

Return to top of page
Przejdź do treści