Cogiteon animuje w szpitalach | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

Cogiteon animuje w szpitalach

Udostępnij

Podczas ostatniej Małopolskiej Nocy Naukowców swoje umiejętności po raz pierwszy zaprezentowali animatorzy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Pokaz spotkał się z zainteresowaniem dzieci, które odwiedziły Muzeum Lotnictwa Polskiego. Właśnie dlatego zespół Cogiteonu postanowił pójść za ciosem. – Pozytywne doświadczenia oraz energię z muzeum chcemy przenieść do sal szpitalnych, aby mali pacjenci nie stracili kontaktu z nauką, a my z publicznością – opowiada Piotr Szymański, dyrektor instytucji.

W październiku i na początku listopada animatorzy Cogiteonu odwiedzą wybrane szpitale i oddziały dziecięce w Małopolsce. Zaprezentują godzinny program związany z powietrzem.
W zależności od zapotrzebowania w jednej lokalizacji odbędzie się kilka bezpłatnych pokazów. To, do czasu uruchomienia wystawy mobilnej „Naukowej”, będzie głównym polem aktywności zespołu odpowiedzialnego za popularyzację nauki.
– Ta współpraca daje obopólne korzyści – przekonuje Piotr Szymański. – Dzieci otrzymają solidną dawkę wiedzy, przekazaną w lekkiej i atrakcyjnej formie, a nasi animatorzy zyskają nową perspektywę pracy w niestandardowych miejscach z różnorodnymi grupami dzieci i młodzieży – dodaje.
Wybrane relacje:
Szpital Powiatowy w Limanowej
Limanowa IN
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Return to top of page
Przejdź do treści