MCN eksperymentuje z nazwą | Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Skip links

MCN eksperymentuje z nazwą

Wyjątkowa, nowoczesna, uniwersalna – taka powinna być nowa nazwa Małopolskiego Centrum Nauki. Masz genialny pomysł? Odkrycie na miarę lingwistycznej nagrody Nobla? A może po prostu chcesz pomóc w procesie twórczym? Śmiało. Poeksperymentujmy wspólnie…

Powstające w Krakowie centrum będzie miejscem niezwykłym – inspirującym do poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące ludzkości. To właśnie człowiekowi, jego relacjom z innymi ludźmi, światem, przyrodą i technologiami będzie poświęcona wystawa stała.

To będzie jedyna w swoim rodzaju odpowiedź na edukacyjne potrzeby młodych pokoleń. Młodych ciałem i duchem. Świadczy o tym sposób w jaki powstaje ekspozycja – angażujący ekspertów z różnych dziedzin wiedzy, animatorów kultury, ludzi sztuki. To wszystko ma sprawić, że Małopolskie Centrum Nauki będzie miejscem, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Najmłodsza instytucja kultury Województwa Małopolskiego formalnie narodziła się w grudniu 2017 roku. Trzy miesiące temu poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na jej siedzibę. Otwarcie zaplanowane jest za cztery lata. Budynek będzie miał trójkątny kształt, wznoszący się ku niebu.

Już w październiku tego roku na małopolskie drogi wyruszy naczepa z pierwszą wystawą mobilną poświęconą powietrzu. Przyszedł więc czas, aby ostatecznie nazwać najmłodsze „dziecko” na mapie instytucji kultury.

Inspirująca nazwa na Facebooku…

Propozycje na nową nazwę można zgłaszać poprzez stronę www.facebook.com/mcn.malopolska. Wybrane osoby, które zaproponują najciekawsze rozwiązania będą pierwszymi zwiedzającymi wystawę mobilną.

… i na imprezach z okazji Dnia Dziecka

Przedstawiciele centrum będą 1 czerwca (piątek) przy Tauron Arenie Kraków oraz 2 i 3 czerwca (sobota i niedziela) przed budynkiem przy ul. Przemysłowej 12. W ramach FMF4kids oraz Kids’ Fest w namiocie MCN odbywać się będą pokazy dla najmłodszych. W godzinach 11:00 – 17:00 będzie można porozmawiać o planowanej inwestycji, a także zaproponować nową nazwę instytucji.

Return to top of page
Przejdź do treści